2020-2021 н.р.

 Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.

Напередодні Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті померлим від голоду» 26-27 листопада 2020 року в Новотроїцькій ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 пройшло ряд заходів.
Класними керівниками проведені години спілкування «Моторошні дні в історії українського народу». В шкільній бібліотеці діти переглядали книжкову виставку «Голодний 1933-й», мали змогу переглянути газети, статті тих страшних років.
Завершився день скорботи запаленням свічки та хвилиною мовчання.

Україна відзначає знаменну і незабутню дату – День визволення від фашистських загарбників.

76 років відділяє нас від тих подій, коли було покладено край пануванню фашистських окупантів на українській землі, коли мільйони наших співвітчизників у небаченому і жорстокому вирі бурхливих подій Другої світової війни, у дні лихоліття, плачу, скорботи відвойовували мир і щасливе життя для майбутніх поколінь.

У цей день у Новотроїцькій ЗШ №4 учні вшанували пам'ять героїв, які у роки Другої світової війни ціною власного життя виборювали мир та спокій на українській землі, малюнками та квітковими композиціями.

7 вересня 2020 року в Новотроїцькій ЗШ № 4 було проведено уроки мужності, що передбачено Регіональним планом з підготовки та відзначення в Донецькій області Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Кожен рік віддаляє нас від тієї великої кровопролитної світової війни. Живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини.

 

8 вересня ми пригадали наших односельців, які пройшли цю війну, здійснили безліч звитяжних подвигів та були нагороджені орденами та медалями. У цьому році відбулася квіткова виставка «Коли мовчать гармати». Учні 5-11 класів вшанували пам'ять загиблих воїнів квітами та листівками.

2019-2020 н.р.

Того дня на цьому полі полягло 18 армійців, ще 30 були поранені. Одним із перших на місце події приїхав житель сусіднього селища Володимирівка Віктор Власов, відразу - щойно почув постріли і рятував поранених військових.

«Тут буквально 2 метри, хлопці борсаються перебиті, все. Кажу, що трапилося? Батечку, батечку, каже, нас, каже, постріляли, каже, надайте допомогу, надайте нам допомогу! Дає мені один джгут, а в нього рука перебита, все, перев’яжіть мені! Я швиденько почав його в’язати, воно все в крові! Воно, військова форма, вона просякнута. Я отак, а вона ковзає як клей, кров вже загусла, як клей тягнеться! Я отак перемотав йому, наступний!- каже Віктор Власов.

 

 

На власному авто, каже чоловік, відвозив поранених до лікарні: «Кажу, мужики, давайте, кажу, що можу перев’яжу, а зараз швиденько скільки вліземо, один на одного сідаємо на руки і зараз до швидкої допомоги! В мене в машині прямо з півлітра крові було, на лінолеумі, отак все воно грало».

Того дня о 5-й ранку до Волноваської центральної районної лікарні привезли 28 поранених, каже завідувач травматологічним відділенням Андрій Хаджинов: «Я викликав усіх наявних на той час у Волновасі своїх співробітників: сестер, санітарочок, докторів. Усі живо відгукнулися на мій заклик. Усі були в шоці. Перше враження, коли поступали хворі закривавлені, налякані, ніхто до цього з наших співробітників такого не бачив і з таким не стикався».

 

«Були вогнепальні поранення та поранення осколкові від гранат. Запам’яталися пацієнти, які з найважчими травмами поступили. Всі пацієнти, як би, пам’ятаєш їх очами, мізками, - говорить Андрій Хаджинов.

2018-2019 н.р.

З Днем вишиванки!

Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг! Нехай це свято зітре кордони й об'єднує українців по всьому світу. Учні та колектив Новотроїцької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 вітають у цей день всіх українців з цим чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури – з Днем вишиванки!

Аварія на Чорнобильській АЕС

26 квітня – день, який назавжди змінив життя тисячі українців. Саме в цей день у 1986 році сталася найстрашніша аварія на Чорнобильській АЕС. У школі пройшли виховні години, де учні вшанували пам'ять героїв-ліквідаторів, які врятували світ від ядерної катастрофи.

Міжнародний день рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. У цей день у Новотроїцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 учні взяли участь у вікторині «Скарби рідної мови», проведено було усні журнали «Мова наша калинова», організовано виставку «Прикрасимо життя українською». Учні 10-11 класів підготували проектні роботи з тем: «Місце української мови серед мов світу», «Мова – код нації». 
Знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Зазначена мета була реалізована через проведені заходи.

Небесна Сотня – цвіт країни,
Тобі схиляємо уклін.
У наших серцях “Кача плине”,
А Вам в церквах лунає дзвін!
Ви змусили здригнутись світ,
Змінили долю рідної країни.
Небесна Cотня – правди цвіт!
Героям Слава! Слава Україні!

Сьогодні учні Новотроїцької ЗОШ № 4 на загальношкільній лінійці згадали події «чорного лютого» 2014 року та вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

Афганістан – мій біль, моя пекуча пам'ять.
Ти – вічний біль, Афганістан,
Ти – наш неспокій.
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокішій
І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –
Не всі вернулися сини із тих ночей…

До Дня збройних сил України

     6 Грудня — це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави. Ніколи не забути нам героїчних подвигів наших прадідів в ім’я України, їх щирої любові до рідної землі та безмежної відданості своїй Батьківщині.

     Так, до Дня збройних сил України 6 грудня 2018 року у нашій школі проведено виховні заходи: 
-
виховна година «На захист рідної землі», бібліотечний урок на тему: «Будемо гідні слави героїв»,  конкурси між хлопчиками «Козацькі забави».

       Діти із задоволенням малювали вітальні малюнки та плакати до свята.

     Ми знаємо, що ми - єдині, що перемога буде за нами.

Єдина Україна - іншого шляху у нас немає.

Міжнародний День толерантності

      Міжнародний День толерантності (16 листопада) в нашій школі пройшов під гаслом «Щаслива людина та, яка дарує щастя багатьом людям».
        Ранок п’ятниці розпочався з хвилинки позитиву «Комплімент кожному».  Практичний психолог Щирова Т.О. провела розвивальне заняття з елементами арт-теріпії «Подорож на планету Доброти» для учнів перших класів.      

       Учні 2-А класу підготували малюнки «Щоб світ добрішим став».  Школярі звертали увагу на необхідність взаємної поваги та мирного співіснування,  збереження природи, допомоги іншим людям.

      Десятикласники у своїх колажах, малюнках проілюстрували розмаїття та рівність навіть серед повсякденних речей, які нас оточують. У своїх плакатах, листівках, малюнках учні 5, 6-А, 6-Б, 10, 11 класів закликають жити в гармонії зі своїм внутрішнім світом і світом людей, незалежно від національності, кольору шкіри, уподобань.

 

     Всі учасники освітнього процесу залучились до створення «Веселки толерантності». В маленьких краплинках із хмаринок вони вмістили великі слова, які роблять світ толерантним.

День остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників

Щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України, відзначається День звільнення України від нацистських загарбників. У Новотроїцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4 відбулися тематичні уроки, бесіди, літературні читання, виставка у шкільній бібліотеці та лінійка вшанування загиблих у Другій Світовій війні.

2017-2018 н.р.

День вишиванки

День Збройних Сил України

День Збройних Сил Вкраїни-
Це мужності й геройства свято.
І ми вклоняємося тим,
Хто літ тому назад багато
І тим, хто нині з автоматом,
Наш спокій береже і захищає
Велику нашу всю родину-
Рідну неньку-Україну.

Це загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців, яке давно заслужило всенародну. Українські воїни – надійні захисники, віддані патріоти і люди, для яких честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук. Збройні сили України пройшли непростий шлях становлення.

 

5 грудня відбувся урочистий концерт, присвячений Дню Збройних Сил України: «Живуть герої серед нас». На святі відбулося нагородження військовослужбовців, музичні і танцювальні номери від учасників художньої самодіяльності БК «Горняк», БК ім. «Лесі Українки» та ЗОШ № 4. Також військові отримали подарунки від міського голови, дитячих садків №19, 20 та Новотроїцької ЗОШ № 4.

«Живуть герої серед нас»

2016 - 2017 н.р.

1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо

8 травня - День пам’яті та примирення, 9 травня - День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 4 млн. загиблих воїнів з України, понад 5 мільйонів жертв серед мирного населення, десятки тисяч сиріт, мільйони людей без домівок – наслідки війни. Пам'ятаємо! Ніколи знову!

Доки пам'ять жива...

11 квітня - Міжнародний День визволення в'язнів фашистських таборів 

Знай свої права, дитино!

День пам’яті жертв голодоморів

На виконання Указу Президента України від 01 листопада 2016 року № 480/2016 «Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів», згідно з розпорядженням Донецької обласної державної адміністрації від 08 листопада 2016 року № 01-07661-02/01 та з метою гідного вшанування пам’яті жертв вчиненого комуністичним тоталітарним режимом геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років, голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років  в  Україні у Новотроїцькій  загальноосвітній  школі  І-ІІІ  ступенів  №4,  25  листопада, було  проведено, враховуючи  вікові  особливості учнів, інформаційні та тематичні виховні години, присвячені  вшануванню пам’яті  жертв  голодоморів:

     - для  учнів  початкових  класів –  у  формі  бесід із  запаленням  свічок  та   

        хвилиною  мовчання;

     - для  учнів  середньої  школи –  у  формі  тематичних  уроків;

     - для  учнів  старшої  школи –  у  формі  обговорення  з  використанням  

 

        відеоматеріалів, запалення  свічок  пам’яті  та  хвилини  мовчання 

72-га річниця вигнання нацистських окупантів з України.

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської         та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Щорічно в нашій школі  проводиться Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка з метою вшанування творчої спадщини Великого Кобзаря,  виховання в молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти учнів. Цей рік не став виключенням. 13 жовтня о 15.00 учні 5-11 класів зібралися разом для участі у І етапі  VII Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. З початком конкурсу дітей привітали вчителі української мови та літератури, учні прочитали кілька віршів українського Світоча, Великого Пророка. А потім усі взялися до роботи – виконання завдань із мови та літератури.

До 75-ої річниці трагедії Бабиного Яру

"У ці дні ми в 75-й раз вшановуємо пам'ять жертв бійні в Бабиному Яру. У Бабиному Яру німецькі окупанти, які зайняли Київ, тільки через кілька місяців після нападу на Радянський Союз вбили більшу частину євреїв, які проживали в місті. Тут, у Бабиному Яру, за 48 годин були жорстоко вбиті понад тридцяти трьох тисяч невинних дітей, жінок і чоловіків. Тут, у Бабиному Яру відбувся жахливий початок Голокосту, винищувального походу проти євреїв Європи. Тут, у Бабиному Яру, до закінчення німецької окупації в 1943 році, були страчені десятки тисяч військовополонених і цивільних, тут українці, росіяни, білоруси і багато інші народів повинні були віддати свої життя", 

2015 - 2016 н.р.

У тиші урочистій до Пам’яті йдем,
Що в серці відлунює грізно.
У святому мовчанні над вічним вогнем
Схиляється наша Вітчизна.

Уклонимось тим, хто поліг у бою,
Хто покрив землю рідну собою.
Усім поіменно, хто впав у бою,
Хто відстояв нашу свободу.

Згадаємо всіх поіменно,
Серцем згадаєм своїм.
Це потрібно не мертвим,
Це потрібно живим.

До Дня початку кримського спротиву

(лютий 2014 року)

 

Урочиста лінійка до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

12 лютого 2016 р. В Новотроїцькій загальноосвітній школі №4 була проведена урочиста лінійка до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. На ній були присутні гості:

Горлов О.В., заступник командира ОБПК з вих.роботи, учасник бойових дій в Афганістані (1984-1986 р.р.), Шевляков В.В., заст..ВПС з ВР, Ботнер Д.М., начальник І бойові групи. Учні 11 класу, які проводили виховний захід, розповіли про трагізм війни в Афганістані, навели жахливі факти її наслідків : «Ці криваві події забрали життя 15 тис. осіб, кожний п’ятий із них  – українець». Також згадали про наших земляків воїнів-афганців, які загинули, виконуючи інтернаціональний обов’язок. Їм встановлено у м. Волноваха пам’ятник. Серед викарбованих прізвищ є прізвище Мітєва Олександра, випускника нашої школи.

Покоління воїнів-афганців пройшло кривавими дорогами афганської війни, залишаючи на них життя і біль втрат. Ми це пам’ятаємо. І на підтвердження цього стоять сотні пам’ятників та пам’ятних знаків по всій Україні.

О,Україно! Ніжно пригорни

Усіх живих синів своїх, як мати,

Щоб ми уже не бачили війни,

Не чули щоб ніколи звук гармати.

 

22 січня - День соборності і свободи України

Лінійка-реквієм, присвячена річниці трагедії під населеним пунктом Волноваха

13 січня у Новотроїцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 відбулася лінійка-реквієм, присвячена річниці трагедії під населеним пунктом Волноваха, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття, коли блокпост української армії був обстріляний силами так званої «Донецької Народної Республіки». Того дня загинуло 13 людей, ще 17 було поранено. Вже ввечері весь сегмент українського Інтернету оголосив акцію «Я-Волноваха». Її  мета – привернути увагу світової громадськості до жахів, що відбуваються на сході України. Волноваха – це не перший випадок. За весь час збройного протистояння на Донбасі загинуло більше тисячі мирних жителів. Це і жінки, і діти, і люди похилого віку. Автобус «Златоустівка-Волноваха» просто став останньою краплею невинної крові, яка змусила українців спробувати звернути увагу всього світу на події в Україні. 15 січня 2015 року був оголошений Днем всеукраїнського трауру.

 

Діти  та вчителі школи згадали минулорічні події, імена загиблих та вшанували пам’ять жертв трагедії хвилиною мовчання.

 

 

Святкова лінійка

до Дня збройних сил України    (04.12.15 р.)

Акція

"16 днів проти насильства"

Заходи

щодо вшанування пам’яті жертв Голодоморів

 

Назва заходу

Форма заходу

Дата і час проведення

Категорія учасників

Відповідальний

З присвятою замордованим голодом…

урок пам’яті

27.11.2015

8.00 год.

1 – 11 класи

Горбатова Л.Є. заст. директора з НВР

Голодомори в Україні: причини, масштаб, наслідки

фестиваль презентацій

25, 26.11.2015

10, 11 класи

Горбатова Л.Є. вчитель історії

 Перерване буття українського села

інтерактивні методи навчання «Відкритий мікрофон», «Займи позицію»

25.11.2015

9 – А, Б класи

Носко Ю.О. вчитель історії

Уроки Голодомору і сучасна Україна

24.11.2015

10, 11 класи

Горбатова Л.Є. вчитель історії

Вони не мовчали, щоб світ знав

бесіда за змістом літературного твору

25.11.2015

11 клас

Сиротенко Н.В. учитель укр. літератури

Чорні крила

виставка літератури

24 – 30.11.2015

 

Островська Т.В. бібліотекар

Щоб пам’ятали…

лінійка пам’яті та скорботи

27.11.2015

12.00 год.

8 – 11 класи

Глоба В.Л. заст. директора з ВР

Зі скорботою у серці

відеоряд звіту на шкільному сайті

28.11.2015

 

Рудакова Л.В. адміністратор шкільного сайту

 

Голод

             Хоч би світало…мамо, хліба!

             Підвівся батько – замовчи!

             Коло вогню в вагони збились

             І мруть голодні втікачі.

             І дим їм очі виїдає.

             Мороз проходить аж в кістки.

             А за вагоном крик і гомін,

             Обмін, торгівля і свистки.

             В лахмітті, в скорбі, у болячках

             Зігнулась мати. В щось дитя

             Уткнула, та й все: нумо спати

             Навіки заснуло б ти… Життя!

             Прийшла сюди, а голод з нами,

             Й нема людей поміж людей.

             Ти чув!... Недавно десь тут жінка

             Зварила двох своїх дітей…

             Одскочив батько:

              -   Божевільна!

              Мовчи! Мовчи! Для чого це?

              Схопилась мати й закричала,

              А батько плюнув їй в лице.

                                                    П.Тичина

Україна протягом 2015 року урочисто вшановує пам’ять політичного, громадського та церковного діяча, щедрого мецената в галузі освіти , культури, поборника людський прав і гідності Андрея Шептицького. Головна мета його життя – створення на засадах християнської церкви соборної України, яка забезпечила б розквіт нації.

З метою формування громадянської позиції та моральних цінностей учнів в школі проведена низка заходів до відзначення 150-річчя з дня народження митрополита


з/п

Захід

Учасники

Дата

Відповідальні

1

Урок-презентація на тему «Культурно-просвітницька діяльність предстоятеля Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького»

8 клас

13.11.2015

Носко Ю.О.

учитель історії

2

Урок-конференція на тему «Вплив діяльності предстоятеля греко-католицької церкви Андрея Шептицького на становище церкви в західноукраїнських землях в контексті українського національного відродження»

9 А, Б класи

10.11.2015

Носко Ю.О.

учитель історії

3

Тематична виставка до 150 річниці з дня народження Андрея Шептицького

1 – 11 класи

9-13.11.2015

Островська Т.В.

бібліотекар

4

Висвітлення звіту на шкільному сайті

1 – 11 класи

16.11.2015 р.

Рудакова Л.В.

5

Колоквіум «Уроки мудрості. Уроки життя»

11 клас

11.11.2015 р

Горбатова Л.Є.

учитель історії

6

Круглий стіл «Актуальні настанови Андрея Шептицького»

10 клас

13.11.2015 р

Горбатова Л.Є.

учитель історії

 

Єдиний урок до Дня боротьби за права кримськотатарського народу

18 травня 2015 року в нашій школі було проведено Єдиний урок до Дня боротьби за права кримськотатарського народу – 71-ої річниці депортації кримських татар. Жахливі сторінки історії глибоко вразили школярів.

Депортація кримськотатарського населення, звинуваченого в масовому дезертирстві та співпраці з німцями, розпочалася о 3 годині 18 травня 1944 року і завершилася 20 травня. За три доби  було виселено 180014 осіб, для перевезення яких було використано 67 ешелонів.  Такого масового насильницького переселення цілого народу за декілька днів історія ще не знала.

Учні переглянули уривки з  фільму «Хайтарма», який засвідчив усі жахіття травневої ночі 1944 року, ознайомилися з історичними фактами та провели бесіди, круглі столи, диспути на основі отриманого матеріалу.

Говорять, майбутнє виростає з минулого. Не можна забувати страшних сторінок історії, щоб запобігти нових катастроф. Події в Криму заслуговують саме на таке трактування, адже призвели до загибелі протягом року понад 30 тисяч кримських татар. Лише в 1967 році урядом СРСР було скасовано звинувачення у зраді кримських татар, а в 1974 році відмінено заборону повертатися на колишні місця проживання. У процесі репарації повернулися додому близько 200 родин.

20 березня 2014 року Верховна Рада України прийняла Постанову, якою визнала кримських татар корінним населенням держави.

Заходи, присвячені Дню Європи

Протягом травня в нашій школі було проведено заходи, присвячені Дню Європи. Це і семінарські заняття, і вікторини, і виставка творчих робіт (плакати «Україна – це Європа»), й уявна подорож «Столицями Європи». Усі творчо працювали, виявили свої здібності та знання, доводячи кожною роботою, кожним кроком, що Україна – це велика країна великих людей.

Україна – це демократична і правова держава, невід’ємна складова Європейської цивілізації, основні цінності якої – громадянське суспільство, соціальна економіка, демократія, права людини – знайшли відображення в Конституції України. У Європі її думки, у Європі її серце, у Європі її місце! 

«МИ  ПРОГОЛОШУЄМО  МИР!» (8 травня 2015 року)

    На сцені будинку культури “Горняк” селища Новотроїцьке Волноваського району Донецької області школярі співали: “Ні — війні! Ми проголошуємо мир!” Це було хвилююче і переконливо.  Якби ж почули, як співають діти, ті, хто  планує війни, і хоче з того отримати  фінансову вигоду чи задовільнити свої безумні амбіції.        Може, зрозуміли би тоді, що війна — це анахронізм, що настав час, коли місце зброї — у музеях, а не на мирних просторах нашої Землі. Зброя має мовчати і каятись, згадуючи, скільки лиха накоїла, а не хизуватися своєю могутністю на військових парадах. 

  Кожен вчитель, і кожен учень Новотроїцької загальноосвітньої школи № 4 виготовили червону квітку, і протягом усього дня — на уроках і під час перерв  -  маки палали на грудях символом небайдужих сердець, створюючи особливу атмосферу порозуміння, єдності, спільних  думок, прагнень.   Коли школярі заходили до зали будинку культури, не було звичайного у такій ситуації галасу, адже вони знали: сьогодні особливий день, а  літературно-музична композиція, глядачами якої вони будуть, зобов'язує бути уважними і стриманими, вона називається: “Хай буде мир! Хай більше не горить у пеклі війни, твоє життя, людино!”

         Зазвучала щемливо-ніжна мелодія, на сцену вийшли ведучі урочистого заходу — вчителі школи № 4: Володимир Леонідович Глоба, Лілія Ігорівна Подставньова, шкільний психолог Тетяна Олександрівна Щирова. Не часто доводиться школярам бачити свого вчителя на сцені, почути незвичну, урочисту інтонацію його голосу, відчути його хвилювання, тому глядачі з особливою увагою дослухалися до кожного слова. 

    Учениця 5 класу Богдана Журавльова сказала нам: “Я надовго запам'ятаю цей день.  Дуже красива  пісня завершувала програму.   Слова в ній такі, які  і мені хотілось би сказати. Ми всі хочемо, щоб був мир.


 

                           Лариса Бондаренко, селище Новотроїцьке

 

Відкриття меморіальної дошки на честь героя-афганця Олександра Мітєва - колишнього учня нашої школи

9 травня 2014 року

Батьківська конференція

Атестація - 2014